Jdi na obsah Jdi na menu
 


2v1

Členové:

Krleesh- Lead vocal, guitar
Bands: Godhate, Flaming cocks

Placour- guitar
Bands: Tyk

Jiří: bass guitar, vocals
Bands: Štajner

Hans: alt sax, vocals
Bands: Zrakawadu, Big band ferdy mravence

Dočky: t-bone, vocals
Bands: Big band ZUŠ Krnov, Bajkonur, Pohřební kapela

Hrom: c trumpet
Bands: Vertigo, Drunken boomerang

Libor: drums
Bands: Provokace, Hellfish, Hecatomb, Candela, Doktor triceratops,


Velmi stručná historie:


Příběh kapely 2v1 se začal psát před 7mi lety, kdy se několik Pankráckých domorodců v Café na půli cesty dohodlo na sloučení dvou začínajících hudebních projektů- Paranoia a Čára přez rozpočet. Vzniknuvší ansámbl proto dostal celkem logicky název 2v1 a mohlo se začít zkoušet- což bylo nutné už proto, že vlastně nikdo numěl hrát na žádný nástroj a zpočátku 5ti členná parta v sestavě 2xkytara, 2xbasa, 1xbicí tak produkovala dosti zajímavý sound, řekněme třeba experimentální noise.
To se však začalo měnit po příchodu pozdějšího frontmana Krleše, který přinesl životně důležité know-how v podobě 7mi let strávených v LŠU hrou klasické hudby na akustickou kytaru. Také obohatil hudební projev 2v1 o prvky zpěvu a nakonec ještě přivedl prvního člena dechové sekce, trumpetistu Hroma. Ten měl původně jen zahostovat  na mikulášské párty v tehdejší zkušebně. Akce, kdy v bytě 2+1 spalo 50 lidí a „mohlo se tam všechno ničit“ ho však natolik oslovila, že nabídku na stálejší angažmá, která přišla den poté, bez váhání přijal. Po nějaké době potom několik členů odchází a zakládají si svůj tentokrát již opravdu noisový projekt TYK. 2v1 si přesto nechávají svůj název (a takké bubeníka Josku, basáka Jiříka a kytaristu Míšu) a navíc kradou kapele Zrakawadu značně talentovaného saxofonistu Hanse.
Tou dobou už jsou to alespoň 2 roky od první zkoušky a kluci začínají pomalu tušit, že hrají ska-punk který tehdy znali především od amerických kapel jako jsou např. Catch 22 nebo BigD and the Kids Table. Začíná tak doba víceméně normálního koncertování, přichází bodrý moravský trombonista Dočki a dochází k prvnímu pokusu natočit CD, který ovšem po dvou dnech končí nezdarem a svého dokončení se tak album RUDE 66 dočká až o dobrý rok a půl později. To otálení se ale dozajista vyplatilo, na albu totiž najdete 14 písní nabitých našláplými dechy, nabroušenými kytarami a mohutnými vokály, což dohromady vytváří v rámci ska-punkového žánru značně originální sound. Po dalším zhruba roce pak přichází poslední zásadní událost- změna na postu bubeníka. Joska odchází a na jeho místo nastupuje bývalý hardrocker a motorkář Libor. To sice bohužel způsobilo skoro půlroční koncertní pauzu, zato se ale začala psát zcela nová kapitola naší historie a myslíme že se mají všichni na co těšit. Tak se na nás přijďte podívat, protože naživo je to vždycky nejlepší....

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář