Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je velice těžké definovat gothic, každý gothic je originál, ale přesto je něco spojuje. Myslím si, že gothica je především v duši člověka a v jeho názorech na svět. Hodně lidí si myslí, že gothici jsou satanisté, ale není to až tak pravda. Někteří sice jsou, ale jsou i gothici křesťanské víry, můžou mít jakoukoli víru, anebo nevyznávají žádné náboženství.
Gothici se zajímají o okultní vědy, zajímá je tajemno, rádi chodí na hřbitov, … zkrátka mají rádi všechno, z čeho tzv. "normální" lidé mají strach. Mají rádi depresivní hudbu, depresivní obrazy, jsou to většinou velcí čtenáři - mají rádi také poezii (např. E.A. Poe, Ch. Baudelair, atd.). Většinou čtou "fantasmagorie" nebo horory, nebo různé tajemné příběhy. Samozřejmě milují horory a scifi filmy. Hudba, kterou poslouchají, je většinou také depresivní a je to hudba tvrdšího rázu (goth metal, black metal, metal, death metal,….)
Gothic může být arogantní, anebo naopak melancholický. Hodně gothiců trpí endogenními depresemi, to jsou deprese, které nezpůsobují žádné vnější vlivy. Většinou probíhají tak, že jste v "normálu", pak máte skvělou náladu a z té se dostanete na absolutní dno, kdy často přemýšlíte nad sebevraždou, nebo si samy ubližujete, tento stav trvá někdy až týden, to je u každého člověka jiné. Jednu výhodu však tyto deprese nepochybně mají, a to tu, že díky nim dokážete tvořit krásné temné umění, ať už jsou to obrazy, básně, nebo povídky.
Někteří lidé si myslí, že gothica poznají podle jeho černého oblečení, to však nemusí být vždy pravda. Myslím si, že ve Vašem okolí je určitě pár lidí, kteří jsou gothic a vy byste to do nich v životě neřekli.
Existuje také mnoho falešných gothiců, kteří se jednoduše oblečou do černé a každému tvrdí, že jsou goth. Pravý goth to o sobě nepotřebuje říkat, pravý goth to dokazuje. Slyšela jsem, že gothicem se člověk nestává, gothicem se člověk rodí, jenom o tom nějakou dobu neví, postupem času ten svůj styl akorát pojmenuje.
Gothici se rádi scházejí s lidmi jim podobnými na tzv. gothic párty. Většina gothiců, co se oblečení týče se v civilním životě mírní, ale na gothic párty dávají svůj styl patřičně najevo. Gothica je temný a hlavně krásný způsob života.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gothic metal

(Zuzana, 4. 8. 2009 22:32)

Přesně tak raděj si přečtěte stránky Boba Lučana,ten člověk ví co píše a rozumí tomu co píše.Jeho blog je pro hudbu přínosem,navíc je objektivní rozumí gothic rocku ,jako je Bauhauas,ale i metalu,takže tak bych hledala rozluštění on je profesionál a to mi snad nikdo neupře.

Hm...

(Loosyth, 11. 11. 2008 5:59)

Tohle je hezky zkopírovaný odkudsi.
Blbost.
Gothický metal neexistuje! To, co za něj považujete(Evanescence, NW, WT,...) jím není! Gothická hudba je batcave/gothic rock, Dark wave a death rock. Kapely jako Joy Division, Lacrimosa, Bauhaus,...
I gothici můžou být arogantní jako kdokoli jinej, nemusí brát ostatní tak, jak jsou. I mezi námi jsou blbci.
Gothika nesouvisí s depresemi, navíc endogenní deprese může mít a taklé má spousta "normálních" lidí.
Atd.

Fórum

(SGC, 22. 4. 2008 17:30)

Prehováram k všetkým čiernym dušiam..Na svete je nové fórum, špeciálne pre slovneskú gothickú komunitu. Ak máte záujem registrujte sa. Spoznajte nových seberovných ľudí, s ktorými sa môžete bezproblémov porozprávať o veciach, ktoré niektorí obyčajní ľudia nevedia alebo nechcú pochopiť.
http://temnota.forumn.net

ako to je?

(Wiva, 14. 8. 2007 21:19)

som hrdá na svoje slzy, rada spoznávam svoj smutok, miujem svoje kresby a básne, ktoré vzniknú z trápenia...Sme ľudia ako vy...goth je proste človek

Něco k Satanismu

(Maisterstick on Cruel Plain Of Pain, 21. 6. 2007 19:37)

Satanismus není okultismus.. Jen tak mimochodem :-)