Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gothické líčení:

Gothické líčení se vyznačuje tím, že je založeno na kontrastu mezi bílou a černou (tmavou a světlou). Používáme tedy nejsvětlejší odstín make-upu, ovšem ne bílý! ... to se hodí pouze na nějaký festival... nezvýrazňujeme líce pomocí růže ! .. make-up přetřeme opět nejsvětlejším odstínem pudru.. a nebo použijeme bílý .. ovšem ne kilovou vrstvu! ... Na oči používáme černou řasenku, černé linky a tmavé stíny nemusí to být zrovna černý... tmavě hnědý nebo černo fialový.. a zase nejde o to aby toho na očích bylo co nejvíce.. !Nikdy si stíny nenanášejte až k obočí! ... opravdu stačí jenom trocha stínů... a už zbývá jenom pusa .. buďto si jí vůbec malovat nemusíte .. vypadá to velice svěže a řekla bych i hezky když máte jen zvýrazněné oči... ale pro ty co chtějí mít něco i na puse pak doporučuji .. fialovo - černou rtěnku vypadá velice esteticky, pak klasika černá a jiné tmavší barvy .. no a měly bychom za sebou líčení ...mezi líčení taky zařadím nehty ... na ně černý lak a nebo jakýkoli tmavý ..

vlasy:

je nespočet možností jak nosit vlasy aby jste byly pravým Gothikem .. ale ono je to celkem jedno co máte na hlavě .. jde o to jaký gothik jste uvnitř .. no ale vrátím se k těm vlasům.. klasikou jsou černý dlouhý vlasy bez ofiny ... pak je i styl nošení ofin .. rovně střižených, ale vlasy můžete mít i krátký,dlouhý s ofinou i bez .. ovšem barva musí být rmavší i když je i růžová i zelená, ale ty já nepreferuju... pak taky červená a jiné..

Oblečení:

tak oblečení nejde definovat .. nelze říci přesně co kdo by měl nosit .. každý nosí to co má rád a v čem se cítí dobře .. opět podmínkou je, aby to bylo tmavé barvy. ... pro představu .. nosí se korzety, trička například s krajkou na kůži to vypadá velice pěkně... sukně jakéhokoli střihu černé, tmavě fialové... tmavě modré.. korzetové šaty, rukavičky a tak dále.. ovšem musíte počítat s tím, že žijete ve městě mezi nechápajícíma lidma, takže se mnoho gotiků krotí .. avšem když bude nějakej ten konzík a nebo fesťák .. tak tam narazíte na různé kreace.. , pak boty.. tak to zase dle vkusu já osobně preferuji černý steely.. ale jak jsem řekla to je na vkusu...

  • Doplňky:

Šperky: velice používaným kovem je stříbro ale také bílé zlato. Na krku jsou většinou kříže, pentagramy ale i jakékoli přívěsky, nebo obyčejné černé korále.. . pokud se jedná o prsteny,náramky tak tam už je to velice extravagantní a ječinečné .. prostě co kud to originál.. ve většině případů jsou prsteny a náramky zdobeny růrnými kameny v černé, červené nebo fialové barvě a samotný prsten a náramek je velice masivní...

Doplňky k oblečení: návleky na ruce.. silonové s nějakým vzorem, pak krakjové a nebo děrované .. v tom samém provedení i návleky na nohy buďto končí pod kolenem a nebo v polovině stehna (samodržící a nebo na podvazky). a nebo pokud chcete silonky, pak použijte černý, se vzorem ty jsou velice pěknýna noze.. a nebo zase děrovaný ..

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Originální šperky a oděvní doplňky ;)

(Black Cat, 26. 3. 2013 0:06)

http://www.blackcatshop.cz/
http://www.facebook.com/BlackCat.eshop

Není to zcela o modě,ale o způsobu života..

(Ills, 14. 6. 2011 16:48)

Gothic styl není moc o oblékání(určitě trochu jo),ale jde hlavně o způsob života,jakou posloucháte hudbu,jak prostě žijete..Jestli jste spíš takoví ti vysmátí,tak nejspíš úplně Goth nebudete(ale můžet být vyjímka,protože moc Goth lidí šíleně vysmátých není)..Je to prostě o tom,co máte v sobě a jakým způsobem žijete..

Gothic second hand

(PanDeRass, 2. 12. 2010 15:42)

Dovolím si tošku reklamku :-) Snad prominete...

Reklamka je na náš nový český internetový second hand pro gotiky a černé duše. http://gothand.cz (fungujeme klasicky NÁKUP - PRODEJ - KOMISE, ale zatím jen jako e-shop, tj. opět klasicky 14 dnů na vyzkoušení)

Ave !

Goth

(Sharutoka, 1. 10. 2010 19:57)

Je pitomost to takhle dopodrobna popisovat. Co člověk, to originál a tohle je dost stěží obecnej popis módního stylu. Už za to první souvětí,týkající se vlasů, bys měl/a dostat pár facek. Ještě pár takových jako jsi ty a za chvíli tu budeme mít pravidla jako EMO. Pravidla, co si vymyslelo pár hloupoučkejch zakomplexovanejch barbínek s nadbytkem volnýho času.

Ach bože

(Loosyth, 11. 11. 2008 5:55)

Kravina!
Je neaspočet možností, jak nosit vlasy, abyste byli pravým gothikem? Děláte si srandu? Na vlasech vůberc nezáleží! Navíc dřív se nosila nepřehlédnutelná číra v důsledku toho, že se gothická hudba v 70.letech vyvinula z tehdejší punkové scény

super blog

(Heavenly Demise, 13. 4. 2008 22:48)

celej tvůj blog je super! já jsem gothic a ví to i mé okolí....miluju gothic styl,hudbu i způsob uvažování.

:-)

(Wiva, 14. 8. 2007 21:13)

gothic štýl je nádherný..Obliekam sa tak už asi 5 rokov.Bolo by fajn keby ale ľudia okolo konečne chápali moju individualitu a nezazerali na mňa ako na prízrak či satanovu nevestu...rešpekt

...

(morasten, 29. 6. 2007 23:45)

líbí se mi gothic styl,néže bych se oblíkala jako pravej gothic,jdu spíš do hippies, ale občas mám náladu voháknout se do černýho,navlíknout na sebe všechny možný černý,modrý,fialový,červený korálky,namalovat se a tak. člověk se uzavře do černý barvy a je spokojenej,mám pocit že černá mě jakýmsi způsobem uklidňuje.

jo a ještě k těm vlasům - hezký je,když se třeba i jednou sponkou nějak zamotaj vlasy a sepnou tak, aby z toho vzniknul vzešenej velikej účes.těm co maj rovný vlasy to asi nepude no,je to spíš pro lidi co maj vlnitý krepatý háro jako já:)
měj se hezky