Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kapely v historii i současnosti
Punkových skupin je obrovská spousta, upsala bych se k smrti, kdybych je chtěla všechny vypsat, a navíc bych na některý stejně zapoměla. Tak radši snad jen něco z historie...

První punkovou skupinou byli američtí Ramones.
Jistě to nejlepší, co kdy v éře punku vzniklo, jsou SeX PisTolS- kapela, která se stala vzorem snad pro všechny nově vznikající punk-rocková hudební tělesa a která vzorem ještě dlouho bude - no prostě klasika punku.
Neméně známé kapely jsou The Exploited, Dead Kennedys, The Clash, ... Dále třeba Plasmatics, Angelic Upstarts, ... Z nové tvorby musím samozřejmě zmínit The Offspring(U této skupiny většina punkerů doslova pláče. Ne kvůli jejich hudbě, to chraň bůh (jestli nějaký je), ale kvůli mnoha skejťákům, kteří je poslouchaj. Oni snad neví s kým mají tu čest. Někteří si dokonce myslí, že jsou jejich! NEJSOU!!! ) a Green Day.
Za zmínku stojí té? skot?tí Oi Polloi nebo německá skupina Die Ärzte.

No a abych neopomněla uvést některé kapely ze Slovenska: Davová psychóza, Konflikt, Slobodná Europa, Zóna A ...

Punk se samosebou nevyhnul ani České Republice (resp. Československu).
K našim nejznámějším punkerům patří například Plexis či Visací zámek (k tomu se vá?e jedna historka ohledně jejich vzniku. Jednoho dne se údajně na ČVUT (ano členi VZ jsou vysokoškoláci) roznesla zvěst o nejlepší punkové skupině a o jejím blízkém vystoupení, samozřejmě podle této historky žádná podobná skupina neexistovala, a proto musela být narychlo vytvořena... No ale položme si srdce na ruku a klaďme si otázku, zda by mohla nějaká skupina takto vzniknout. Je ale jisté, že pokud to tak doopravdy bylo, jsou Visáči více než talentovaní! ), Znouzectnost ( k té snad jen jednu věc: nouze naučila Dalibora housti, ale ZNOUZECTNOST nenaučila nikoho nic), Totální nasazení, Jaksi Taksi... A pokud chcete slyšet snad ty nejtvrdší punkové texty, poslechněte si skupinu Hrdinové nové fronty nebo Šanov 1.
Z české tvorby dále doporučuji : Čertův punk, Defekační reflex, Do řady, E!E, Honorace, Houba, In public ill, Kohout pla?í smrt, Konec konců, N.V.Ú. , Pivo Zdarma!, Punk floid, Rybičky 48 (Banánový rybičky), Řetězová reakce, Sex Deviants, S.P.S., Vysoké napětí, Země?luč, Z ničeho nic.
Další velmi známou českou punkovou skupinou jsou Tři Sestry... BLBOST! Tři sestry nejsou a nikdy nebyly punk! Jde vlastně o skupinu skoro nezařaditelnou, sami o sobě tvrdí, že hrají bigbeat, jejich písně se tematicky docela dobře hodí do hospody a jediné, co je na nich punkovýho, je jednoduchost jejich melodie.

Co se mě týče, tak mezi mé nejoblíbenějží punkové skupiny patří Punk floid a Totální nasazení.

strilek records (zde najdete něco málo o méně známých (ne vžak méně kvalitních) punkových skupinách)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář